Celý školní rok si děti ze 3. třídy střádaly kamínky do velké skleněné nádoby. Kamínky byly za pomoc, dobré skutky, dobré slovo, dodržování pravidel apod. A podařilo se nastřádat hodně kamínků :)! Odměnou byl např. „hudební den“, „taneční den“, výlet do lesa apod. Jednou z odměn se stala také návštěva kočičího útulku ve Frýdku-Místku Neposedné tlapky. Paní, která se o kočičky stará, dětem vysvětlila, že jde často o kočičky, které mají za sebou nějaké strádání a zde se znovu učí důvěřovat lidem. Děti byly ohleduplné a trpělivě čekaly, až k nim kočičky samy přišly. Po hodině hraní a hlazení byly spokojené děti i kočičky a jen těžko jsme se s nimi loučili. Nakonec jsme předali dobrůtky a hračky, které děti pro kočičky přinesly.