Ve čtvrtek 10. října 2024 navštívily děti z 1. třídy Svět techniky v Ostravě, ve kterém se zúčastnily výukového programu s názvem „Doktorská školička“. Tento program byl zaměřen na základní znalosti o lidském těle a jeho fungování.

Doprava do Ostravy proběhla bez komplikací. Děti zvládly cestu autobusem i vlakem a dorazily na místo včas. Po příchodu do Světa techniky se hned zapojily do programu, který nabídl několik zajímavých aktivit spojených s poznáváním lidského těla.

Během programu se děti seznámily s kostrou člověka, prohlédly si modely kostí a dozvěděly se o jejich funkcích. Dále se věnovaly rozpoznávání základních smyslů, což jim pomohlo lépe porozumět tomu, jak tělo reaguje na různé podněty z okolí. Součástí programu bylo také poslouchání vlastního srdečního tepu pomocí fonendoskopu a měření krevního tlaku, což děti velmi zaujalo.

Program „Doktorská školička“ se dětem líbil a poskytl jim nové poznatky o lidském těle, které mohou využít i v rámci výuky.